İŞÇİ QRUPLAR

I qrup: İqtisadi inkişaf və layiqli məşğulluq
DÖVLƏT QURUMU NÜMAYƏNDƏ VƏZİFƏ
1 Iqtisadiyyat Nazirliyi Vilayət Vəliyev Iqtisadi islahatlar elmi-tədqiqat institutunun direktoru
2 Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Həsən Quliyev Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Aqrar Tədqiqatlar Mərkəzinin direktorunun müşaviri
3 Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Elnur Suleymanov Məşğulluq siyasəti və demoqrafiya şöbəsinin müdiri
4 Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Etibar Umudov Informasiya cəmiyyətinin və elektron idarəçiliyin innovativ inkişafı şöbəsinin Elm və yüksək texnologiyalar sektorunun baş məsləhətçisi
5 Energetika Nazirliyi Eldar Şiriyev Enerji siyasəti və yanacaq-enerji resursları şöbəsinin müdir müavini
6 Rabitə, Nəqliyyat və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Toğrul Qafarbəyli İnformasiya cəmiyyətinin və elektron idarəçiliyin innovativ inkişafı şöbəsinin Elm və yüksək texnologiyalar sektorunun baş məsləhətçisi
7 Təhsil Nazirliyi Vüqar Əsgərov Maliyyə şöbəsinin müdir müavini
8 Maliyyə Nazirliyi Cavid Məmmədov Maliyyə Nazirliyindən Sosial sahələrin maliyyəsi şöbəsinin müdir müavini
9 Xarici İşlər Nazirliyi Emin Məmmədov İqtisadi Əməkdaşlıq və Inkişaf İdarəsinin BMT və Qlobal iqtisadi Təşkilatlar Şöbəsinin müdiri
10 Rabitə, Nəqliyyat və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Elvin Məmmədov Maliyyə və iqtisadi təhlil şöbəsinin İqtisadi təhlil və statistika sektorunun baş məsləhətçisi
11 Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Elgün Səfərov İnformasiya və analitik araşdırmalar şöbəsinin müdiri
12 Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi Rüfət Elçiyev “ABAD” publik hüquqi şəxsin direktoru
13 Vergilər Nazirliyi Elçin Kazımlı Vergi siyasəti və strateji araşdırmalar idarəsitəhlil və plan şöbəsinin rəhbəri
14 Dövlət Statistika Komitəsi Rasim Səfərov Dayanıqlı İnkişaf Statistikası şöbəsinin müdiri
15 Dövlət Turizm Agentliyi Məhəmməd Muradov
16 Əmlak Məsələləri üzrə Dövlət Komitəsi Elnur Rzayev Strateji özəlləşdirmənin təşkili və investisiyaların cəlb edilməsi şöbəsinin sektor müdiri
17 Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi Sənan Hüseynov Məskunlaşma, miqrasiya,məşğulluq və status şöbəsinin müdiri
18 Milli Elmlər Akademiyası Şükürov Nazim AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkının direktor vəzifəsini icra edən
19 Gənclər və İdman Nazirliyi Rüstəm Abdullayev Gənclərlə iş şöbəsinin baş məsləhətçisi
20 Mədəniyyət nazirliyi Ramil Abubəkirov Beynəlxalq əməkdaşlıq və innovativ inkişaf şöbəsinin Beynəlxalq layihələr və innovasiyalar sektorunun müdiri
21 Xarici İşlər Nazirliyi Lalə Səfərova Humanitar və sosial məsələlər İdarəsinin 1-ci katibi
II qrup: Sosial məsələlər üzrə
DÖVLƏT QURUMU NÜMAYƏNDƏ VƏZİFƏ
1 Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi (Sədr) Himalay Məmişov Sosial təminat siyasəti şöbəsinin müdiri
2 Təhsil Nazirliyi Fərzəli Qədirov Aparat rəhbərinin müavini
3 İqtisadiyyat Nazirliyi Natiq Məmmədli İqtisadi və sosial sahələrin inkişafı şöbəsinin Sosial sahələrin inkişafı sektorunun müdiri
4 İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı Faiq Ağayev Hüquqi maarifləndirmə, elmi-analitik, informasiya və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri
5 Səhiyyə Nazirliyi Şahin Xasiyev İnformatika və Statistika İdarəsinin rəisi
6 Gənclər və İdman Nazirliyi Nərmin Aslanbəyova Sağlam həyat tərzinin təbliği və sosial proqramlar sektorunun müdiri
7 Ədliyyə Nazirliyi Reyhanə Kərimova Ədliyyə Nazirliyinin Qeydiyyat və notariat baş idarəsinin Vətəndaşlıq vəziyyəti aktlarının reyestri xidmətinin rəisi
8 Ədliyyə Nazirliyi Elçin Nəsibov Qanunvericilik baş idarəsinin rəis müavini
9 Daxili İşlər Nazirliyi Adıgözəl Adıgözəlov Şöbə rəisi
10 Xarici İşlər Nazirliyi Lalə Səfərova Humanitar və sosial məsələlər İdarəsinin 1-ci katibi
11 Xarici İşlər Nazirliyi Xuraman İsmayılova Humanitar və sosial məsələlər İdarəsinin 1-ci katibi
12 Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi Cövdət Mehdixanlı Komitənin regional idarəetmə, sosial təminat və humanitar yardım şöbəsinin müdiri
13 Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi Tağı Tağızadə Innovasiya mərkəzinin direktor müavini
14 Dövlət Miqrasiya Xidməti Nizami Quliyev Hüquqi təminat İdarəsinin rəisi miqrasiya xidməti müşaviri
15 Dövlət Statistika Komitəsi Rasim Səfərov Dayanıqlı İnkişaf Statistikası şöbəsinin müdiri
16 Ailə,Qadın, Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Taliyə İbrahimova Hüquqi-təminat şöbəsinin müdiri
17 İcbari Tibbi Siğorta üzrə Dövlət Agentliyi Araz Nəsirov Monitorinq, təhlil və aktuari departamentinin rəhbəri
18 Dövlət Miqrasiya Xidməti Anar Əkbərov Hüquqi təminat idarəsinin baş inspektoru
19 Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyi Fərman Qurbanlı Strateji Planlaşdırma və təhlil şöbəsinin müdiri
20 Milli Elmlər Akademiyası Allahyar Muradov İqtisadiiyat institutunun direktor müavini
21 Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğu Səbuhi Alıyev KQMBİ-nin böyük prokuroru
22 Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğu Zaur Qasımov İstintaqa nəzarət idarəsinin prokuroru
III qrup: Ekoloji məsələlər üzrə
DÖVLƏT QURUMU NÜMAYƏNDƏ VƏZİFƏ
1 Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi (Sədr) Rasim Səttarzadə Ətraf mühit siyasəti, ekoloji vəziyyətin təhlili və qiymətləndirilməsi şöbəsinin müdiri
2 Dövlət Statistika Komitəsi Rasim Səfərov Dayanıqlı İnkişaf Statistikası şöbəsinin müdiri
3 Meliorasiya və su təsərrüfatı ASC Məmməd Əsədov Elm, layihə, tikinti və xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri
4 Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Tural Cavadzadə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Aqrar Tədqiqatlar Mərkəzinin Bitkiçilik bölməsinin baş mütəxəssisi
5 Energetika Nazirliyi Nürəngiz Fərəcullayeva Enerji səmərəliliyi, alternativ və bərpa olunan enerji mənbələri şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi
6 Səhiyyə Nazirliyi Ziyəddin Kazımov Respublika Gigiyena və Epidemiologiya Mərkəzinin sanitariya-gigiyena şöbəsinin müdiri
7 Dövlət Turizm Agentliyi Azadə Hüseynova
8 Fövqəladə Hallar Nazirliyi Nəcibə Əfəndiyeva Regional mərkəzlərlə işin təşkili, layihələrin idarə edilməsi və təhsil məsələləri üzrə Baş idarəsinin Layihələrin idarə edilməsi şöbəsinin rəisi
9 Xarici İşlər Nazirliyi Emin Məmmədov XİN-in İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf İdarəsinin BMT və Qlobal İqtisadi Təşkilatlar Şöbəsinin müdiri
10 Dövlət Neft Şirkəti Rövşən Fətullayev SOCAR-ın Ekoloji layihələrin idarəedilməsi şöbəsinin rəisi
11 İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Elmin Cəfərov Hüquqi maarifləndirmə, elmi-analitik, informasiya və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin Beynəlxalq əlaqələr sektorunun baş məsləhətçisi
12 Alternativ və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi Sahib Xəlilov Alternativ və bərpa olunan enerji mənbələri və ətraf mühitin qiymətləndirilməsi şöbəsinin müdiri.
13 Ərazilərin Minalardan Təmizlənməsi üzrə Milli Agentlik (ANAMA) Parviz Gidayev Agentliyin İnformasiya Şöbəsinin rəisi
14 Milli Elmlər Akademiyası Zakir Eminov AMEA akademik H.ƏIiyev adına Coğrafiya İnstitutunun Sosial-iqtisadi coğrafiya şöbəsinin müdiri
15 Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi Mahir Qəhrəmanov Planlaşdırma və inkişaf sektorunun müdiri
16 Əmlak Məsələləri üzrə Dövlət Komitəsi Əliqulu Cabbarov Daşınmaz Əmlakın Kadastrı və Ünvan Reyestri Xidmətinin şöbə müdiri
17 Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğu Samir Abbasov Daxili işlər orqanlarında istintaq, təhqiqat və əməliyyat-axtarış fəaliyyətində qanunların icrasına nəzarət idarəsinin prokuroru
18 Azərsu ASC Zahid Qasımov Texnoloji proseslərə nəzarət və ekologiya şöbəsinin rəisi
Monitorinq və Qiymətləndirmə Qrupu:
DÖVLƏT QURUMU NÜMAYƏNDƏ VƏZİFƏ
1 Dövlət Statistika Komitəsi (Sədr) Rasim Səfərov Dayanıqlı İnkişaf Statistikası şöbəsinin müdiri
2 Rabitə, Nəqliyyat və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Nicat Mikayılov Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin Beynəlxalq tədbirlər sektorunun böyük məsləhətçisi
3 Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi Fuad Əhmədov Maliyyə və iqtisadi təhlil şöbəsinin Maliyyə sektorunun müdiri
4 Dövlət Neft Şirkəti Rəşid Hüseynov SOCAR-ın iqtisadiyyat və Uçot İdarəsinin rəis müavini
5 Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatası publik hüquqi şəxs Aytən Məmmədova Palatanın Strateji xidmətlər departamentinin Strateji təhlil və risklərin idarə edilməsi idarəsinin aparıcı analitiki
6 Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi Nizami Məmmədov Həyat səviyyəsinin təhlili və aktuar hesablamalar şöbəsinin Həyat səviyyəsinin təhlili sektorunun müdiri
7 İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatı Müqalib Mahmudov Hüquqi maarifləndirmə, elmi-analitik, informasiya və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin Hüquqi maarifləndirmə sektorunun müdiri
8 Gənclər və İdman Nazirliyi İndira Hacıyeva Gənclərlə iş şöbəsinin müdiri
9 Ədliyyə Nazirliyi Teymur Məlik-Aslanov Insan hüquqları və ictimaiyyətlə əlaqələr idarəsinin rəis müavini
10 Daxili İşlər Nazirliyi Rüfət Quliyev Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin şöbə rəisi
11 Daxili İşlər Nazirliyi İsa Deystani Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin şöbə rəisi baş inspektoru
12 Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Hasil Əliyev Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Aparatının Hüquq şöbəsinin Dövlət proqramları üzrə iş sektorunun müdiri
13 Vergilər Nazirliyi Kazımlı Elçin Vergi siyasəti departamentinin Vergi siyasəti və makroiqtisadi təhlil idarəsinin Makroiqtisadi təhlil və vergi islahatları şöbəsinin rəhbəri
14 Əmlak Məsələlıri üzrə Dövlət Komitəsi Kərimov Rüfət Dövlət əmlakının idarə edilməsi və səmərəli istifadəsinə nəzarət şöbəsinin müdir müavini
15 NK yanında İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi Tural Qulu Statistika və aktuar sektorunun müdiri
16 Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Aynur Veysəlova- Abbasova İnformasiya və Analitik Araşdırmalar şöbəsinin müdir müavini
17 Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğu Tağıyev Fuad Prokurorluqda istintaqa nəzarət idarəsinin prokuroru
18 Xarici İşlər Nazirliyi Emin Məmmədov İqtisadi əməkdaşlıq və inkişaf İdarəsinin BMT və qlobal iqtisadi təşkilatlar şöbəsinin müdiri
19 Ərazilərin Minalardan Təmizlənməsi üzrə Milli Agentlik (ANAMA) Elnur Qasımov Agentliyin Təlim, Tədqiqat və Keyfiyyətə Təminat Qurumunun rəhbəri
20 Dövlət Neft Şirkəti Rəşid Hüseynov SOCAR-ın iqtisadiyyat və Uçot İdarəsinin rəis müavini
21 Alternativ və Bərpa Olunan Enerji Mənbələri üzrə Dövlət Agentliyi Sənan Abbasov İqtisadiyyat və dövlət proqramları şöbəsi müdirinin
22 Azərsu ASC Anar Seyidov Planlaşdırma və keyfiyyətə Nəzarət departamentinin, Texniki tapşırıqların və şərtnamələrin hazırlanması şöbəsinin Rəisi
23 Fövqəladə Hallar Nazirliyi Nəcibə Əfəndiyeva Regional mərkəzlərlə işin təşkili, layihələrin idarə edilməsi və təhsil məsələləri üzrə Baş idarəsinin Layihələrin idarə edilməsi şöbəsinin rəisi
24 Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Amil Sefiyev Ətraf mühit siyasəti, ekoloji vəziyyətin təhlili və qiymətləndirilməsi şöbəsinin sektor müdiri
25 Səhiyyə Nazirliyi Şahin Xasiyev Monitorinq və Qiymətləndirmə üzrə Işçi Qrupunun tərkibinə Səhiyyə Nazirliyinin informatika və Statistika idarəsinin rəisi
26 Xarici İşlər Nazirliyi Etibar Kərimov Beynəlxalq İnkişafa Yardım İdarəsinin 2-ci katibi
27 Xarici İşlər Nazirliyi Tale Əliyev Beynəlxalq İnkişafa Yardım İdarəsinin attaşesi